Rankov Pavol

Pavol Rankov sa narodil 16. septembra 1964 v Poprade, žije v Bratislave a je docentom na Katedre knižničnej a informačnej vedy FFUK. Je autorom piatich poviedkových kníh, novely a napísal tri romány. Za svoju tvorbu získal množstvo domácich i zahraničných ocenení (Cena Ivana Kraska za debut, Cena čitateľov Anasoft litera, Premio Letterario Internazionale Jean Monnet, Cena Európskej únie za literatúru, Stredoeurópska cena Angelus, Prix du livre européen 2020).

Kniha 45x Pavol Rankov obsahuje 45 poviedok z obľúbených kníh S odstupom času, My a oni / Oni a myV tesnej blízkosti, vychádza s doslovom Tomáša Horvátha v limitovanej ExEdícii k 30. výročiu vydavateľstva KK Bagala založeného v roku 1991 v exkluzívnej plátenej väzbe s razbou (dizajn Palo Bálik).

„Príbeh je to, čo mám aj ako čitateľ na knihách rád: keď som zvedavý, ako to bude ďalej. Takto nejako sa snažím aj písať: aby čitateľ vždy mal isté očakávania, čo sa asi stane, čo autor pre neho pripravil. Príbeh je vždy pre mňa základom, na ktorý sa potom môžu namotávať aj niektoré iné vrstvy textu.“

(Pavol Rankov)

 

KK Bagala, PO BOX 99, 810 00 Bratislava 1