01 Patrí hudba do Literárneho cirkusu?

Patrí hudba do Literárneho cirkusu?

Big Bastard KK Bagala Beat Band

Po incidente na pondelkovom Literárnom cirkuse za vážne zamýšľam, či ešte vôbec niekedy zavolám nejakú zbastardenú  kapelu???

Napísal KK Bagala

Prirodzene, ctiteľ Led Zeppelin pokladá Stairway To Heaven v podaní Franka Zappu za bastardenie… Znalec Franka Zappu sa tej istej skladbe poteší, pretože počuť na jeho koncertoch prebraté piesne je veľmi zriedkavé... Čo však s tými, ktorým sa ani interprét ani skladba nepáči???

Diskusie na podobné témy bývajú veľmi zábavné.

Počas afterparty pondelkového Literárneho cirkusu vystúpil Big Bastard Beat Band of Bratislava. Po desiatej pesničke priletelo na pódium šesť paradajok ako pozdrav z hlúčika nespokojných divákov.

Zábava však skončila keď začali lietať päste…

LITERÁRNY PARK

Zamýšľam napísať sériu článkov, v ktorých sa budem snažiť formulovať otázky, na ktoré roky, takpovediac “za pochodu” hľadám odpovede.

Upútavkou k prvého článku, ktorý by mohol byť publikovaný už tento týždeň otváram okruh tém, o ktorých by som chcel s čitateľmi viesť dialóg.

Nebudem diskutovať na Facebooku (kde sa rozpútala pomerne zaujímavá diskusia), ani na stránkach Pravdy a SME (komentáre sú fakt štipľavé).  Som redaktorom stránok literarnyklub.sk, preto som vytvoril novú rubriku LITERÁRNY PARK. Nehodlám publikovať sám, ale poprosím administrátora stránok, aby vytvoril v tejto rubrike platformu, ktorá by umožňovala publikovať články ktorémukoľvek prihlásenému členovi nášho klubu.

Témy, ktoré hodlám v rubrike čoskoro zaparkovať:

  • Patrí hudba k cirkusu?
  • “Není ten aby ulahodil všem…”
  • Literárny a umelecký bulvár
  • Ministerstvo ne-kultúry
  • Ecce sponzor, ecce homo?

Hyde park v Londýne má kút, v ktorom môžu rečníci slobodne vyjadriť svoj názor na čokoľvek - témou však nesmie byť kráľovská rodina a zvrhnutie britskej vlády. Literárny park umožňuje na svojich stránkach diskutovať komukoľvek, s výnimkou členov britskej kráľovskej rodiny a vlády.

V Literárnom parku budeme diskutovať predovšetkým o slovenskej literatúre a umení, o dielach a tvorcoch. Keďže sme zvedaví na názory a postrehy čitateľov našich klubových stránok. budeme preberať články a komentáre z iných internetových stránok a umožníme, aby mohli byť komentované.

    {jcomments on}

    KK Bagala, PO BOX 99, 810 00 Bratislava 1