1 / 2  1 2 > 

2010-02-12 Mrázek

Óda na papežův úd

Ondřej Mrázek

Literárny cirkus hosťuje na Easthetic festivale 2010 na Zemplínskej ŠíraveLiterárny cirkus v sobotu na Easthetic festivale zažije Ondřeja Mrázka, nevšedného improvizátora a básnika. Treba sa však modliť, aby v hodinovej autorskej show stihla odznieť aj legendárna Óda na papežův úd…

[Viac...]

2010-02-12 Pamäti sklerotika

Z pamätí sklerotika

Prečíta Kornel Földvári, keď nájde ten rukopis

Literárny cirkusUž vyše roka píše Kornel Földvári svoje pamäti. Vraj má už vyše 350 strán, nikto ich však okrem neho nevidel. Prinesie ich so sebou na aprílový Literárny cirkus?

[Viac...]

2010-02-12 Karate Kerata

Karate Kerata

Lao-c´ Kerata vs. zLee Heretz

Literárny cirkusLaco Kerata bude v Literárnom cirkuse čítať z knihy Zlý herec. O svojom románe povedal: “Nakopilo sa mi množstvo maličkých príbehov a keď som si ich v hlave ukladal, mal som pocit, že osudy ich postáv sú v niečom príznačné pre spoločenský vývin deväťdesiatych rokov minulého storočia a že tak, ako sa ľudia správali v uzavretom priestore dabingového štúdia, správajú sa aj v celej spoločnosti.

[Viac...]

2010-02-12 Rankov

Pavol Rankov

Dve mušky jednou Rankov

Stane sa 12. apríla: V tesnej blízkosti číta Pavol Rankov

Literárny cirkusPavol Rankov debutoval pred pätnástimi rokmi a uviedol sa ako brilantný poviedkár. Vlani vydal svoj prvý román Stalo sa prvého septembra, ktorého dramatizáciu prednedávnom uviedlo Slovenské národné divadlo. V Literárnom cirkuse prečíta poviedku zo zbierky V tesnej blízkosti…

[Viac...]

2010-02-12 Kompaníková

Kresba (c) Svätopluk Mikyta

Keď pánboh dá, Monika vystrelí

Monika Kompaníková: Piata loď

Logo_LiterarnyCIRKUS-2009_b-wProzaička Monika Kompaníková dopisuje román Piata loď, ktorý bude ilustrovať Svätopluk Mikyta. Kniha vyjde v máji, úryvok z rukopisu v Literárnom cirkuse prečíta autorka.

[Viac...]

2010-04-12 Rakúska stanovačka

Stanislav Rakus v Literárnom kine 2008. Foto Peter Prochazka3

Rakúska stanovačka

S. Rakús: Hovoriť niečím iným

Literáárny cirkusProzaik a literárny vedec Stanislav Rakús, ktorý predčasom oslávil sedemdesiatku, bude v bratislavskom Literárnom cirkuse čítať z knihy Hovoriť niečím iným, ktorá vyjde na jeseň. Prečítajte si úryvok z knihy…

[Viac...]

2010-02-12 Šulej

História naruby

Peter Šulej číta z nového románu História

Literárny cirkus“Bodaj by naša národná pamäť oplývala takou ľahkosťou a vtipom ako Šulejove spomienky. Nepriznaná autobiografia ponúka pohľad autora, ktorý niečo prežil a je odhodlaný ďalej prežívať. Je isté, že jeho historky z československej histórie ho prežijú,” napísal Agda Bavi Pain o románe Petra Šuleja História.

 

[Viac...]

2010-02-12 Dalibor Kristek

Prekop_Milan - Na skrine maľované 1 (2008, akryl na dreve 200x110x60cm) Fero Lipták - Na skrine maľované 2 (2009, akryl na dreve, 200x110x60cm)

Na skrine maľované...

Na screene maľuje Dalibor Kristek

Logo Literárneho cirkusuJe dobrým zvykom, že počas festivalov Literárny cirkus maľulú výtvarníci naživo. V programe Na skrine maľované... doteraz vystúpili Milan Prekop a Fero Lipták, tretiu skriňu pomaľuje Dalibor Kristek, minulý a budúci poslucháč VŠMU.

[Viac...]

1 / 2  1 2 > 

KK Bagala, PO BOX 99, 810 00 Bratislava 1