O učiteľoch

O učiteľoch (s Oliverom Bakošom a Stanislavom Rakúsom)

O učiteľoch

So Stanislavom Rakúsom a Oliverom Bakošom

Dvaja spisovatelia a dvaja vysokoškolskí učitelia: nie, nezvýšili sme počet hostí v literárnych podcastoch. U Stanislava Rakúsa aj Olivera Bakoša sa obe úlohy prirodzene spájajú. A práve toto spojenie udalo tému posledného tohtoročného podcastu. Šieste pokračovanie cyklu audiorelácií literárneho klubu s názvom O učiteľoch si môžete stiahnúť TU.

[Viac...]

O kocúroch

Literárny podcast \#5: O kocúroch (s Kolomanom Kocúrom a Vladom Jančekom)

O kocúroch

S Vladom Jančekom a Kolomanom Kocúrom

Pre novembrový Literárny podcast sme si vybrali možno trochu netradičnú tému. Ale akú inú sme mali zvoliť pre tak netradičných hostí? Ak vás zaujíma, čo zásadné O kocúroch povedali spisovatelia, z ktorých prvý si kocúra zvolil za svoj umelecký pseudonym a druhý po ňom pomenoval knižku, vypočujte si najnovší diel audiorelácie z produkcie OZ literarnyklub.sk. V poradí piaty Literárny podcast, tentokrát s Kolomanom Kocúrom a Vladom Jančekom, si môžete stiahnúť TU.

[Viac...]

O divadle

Literárny podcast \#4: O divadle (s Lacom Keratom a Viliamom Klimáčkom)

O divadle

S Lacom Keratom a Viliamom Klimáčkom

Laca Keratu a Viliama Klimáčka spája okrem iného aktívny prístup k literárnej aj dramatickej tvorbe. Obaja sú zakladateľmi významných alternatívnych scén, pre ktoré píšu, v ktorých hrajú a režírujú. Okrem toho sú autormi niekoľkých prozaických kníh… Štvrtý Literárny podcast sme venovali téme divadla, dramatickej tvorby a ich vzťahu k literatúre. Vypočuť si ho môžete TU.

[Viac...]

O poviedke

O poviedke (s Monikou Kompaníkovou a Ballom)

O poviedke

S Monikou Kompaníkovou a Ballom

Témou nášho tretieho podcastu bola poviedka a hosťami dvojica literátov, ktorí sú v poviedke doma nielen ako autori, ale aj ako porotcovia rovnomennej literárnej súťaže. Zvukového stvárnenia sa tentokrát chopil hudobný experimentátor a producent Peko. Tretí Literárny podcast s názvom O poviedke s Monikou Kompaníkovou a Ballom si môžete zdarma stiahnúť TU.

[Viac...]
KK Bagala, PO BOX 99, 810 00 Bratislava 1