3… 6… 9… štart!

k

3… 6… 9… štart!

Literarnyklub.sk odštartoval svoju činnosť

OZ literarnyklub.sk odštartovalo svoju činnosť 3. 6. 2009 slávnostným galavečerom s názvom 3… 6… 9… štart! v bratislavskom Štúdiu 12. Pri tejto príležitosti bol vyhlásený 13. ročník literárnej súťažePoviedka 2009, ako aj prvý ročník novej súťažeBásne 2009. Okrem zážitkov z hereckých výkonov Laca Keratu, divadelného združenia Okuliare a koncertu antipopovej úderky Tu v dome, vzišli z z rúk výtvarníkov Milana Prekopa a Fera Liptáka aj prvé dve kníhkupecké skrine literárneho klubu. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami oslávili štart a tešíme sa na stretnutia pri ďalších podujatiach!


Slávnostné zahájenie činnosti klubu

Magický dátum 3. 6. 2009. v Štúdiu 12: Literárne soirée, Literárne kino, vyhlásenie 13. ročníka súťaže Poviedka 2009 Datalock a prvého ročníka novej literárnej súťaže Básne 2009 Datalock a prezentácia e-zinu literarnyklub.sk

Na podujatí s názvom Literárne soirée, vystúpi divadelné združenie OKULIARE s dramatizovaným čítaním ocenených prác zo zborníka Poviedka 2008 v réžii Jána Šimka. Naživo budú maľovať Fero Lipták a Milan Prekop a na záver vystúpi kapela Tu v dome. Večerom bude sprevádzať vydavateľ Koloman Kertész Bagala.

- Plagát podujatia:

Pozvanka_3-6-9-START


- Tlačová správa:

3… 6… 9… štart!


K literárnej súťaži Poviedka 2009 pribudnú aj Básne 2009


Literárne soirée je názov multižánrového galavečera, ktorým občianske združenie literarnyklub.sk zaháji svoju činnosť 3. 6.9 v bratislavskom Štúdiu 12. Vystúpi divadelné združenie OKULIARE s dramatizovaným čítaním ocenených prác zo zborníka Poviedka 2008 v réžii Jána Šimka a naživo budú maľovať Fero Lipták a Milan Prekop. Večerom bude sprevádzať vydavateľ Koloman Kertész Bagala. Večer vyvrcholí slávnostným vyhlásením 13. ročníka súťaže Poviedka 2009 Datalock a prvého ročníka novej literárnej súťaže Básne 2009 Datalock. 200

Galavečer symbolicky odštartuje činnosť OZ literarnyklub.sk, ktoré je nástupcom a pokračovateľom aktivít OZ Román 2006 a Literárnej a kultúrnej agentúry LCA. Zakladateľmi OZ literarnyklub.sk sú vydavatelia pôvodnej tvorby KK Bagala a Peter Milčák (Modrý Peter). Dlhodobým cieľom je podpora a propagácia slovenskej literárnej tvorby s presahmi do iných oblastí umenia a kultúry. Počas večera sa uskutoční slávnostný štart nového internetového multimediálneho časopisu www.literarnyklub.sk o aktuálnom dianí na domácej literárnej scéne.

OZ literarnyklub.sk v nasledujúcej sezóne uvedie 20 večerov cyklu Literárne kino (autorské čítanie z rukopisov), 10 premiér programu Literárne soirée (dramatizované a inscenované knihy) a festival Literárny cirkus.

KK Bagala, PO BOX 99, 810 00 Bratislava 1