Najlepší román prichádza na pulty kníhkupectiev

klimacek_nam_kozmonautov_cmyk_5cm

Najlepší román prichádza na pulty kníhkupectiev

Víťazný román Viliama Klimáčka vzchádza knižne

1. decembra 2006 sa v priamom prenose na Rádiu Devín rozpečatili obálky s menami víťazov literárneho súbehu Román 2006 Slovak Telekom, ktorý pred tromi rokmi vyhlásil vydavateľ Koloman Kertész Bagala. Víťazom súbehu sa stal román prozaika, dramatika, režiséra a zakladateľa divadla Gunagu Viliama Klimáčka Námestie Kozmonautov - Generácia ?.

Do súbehu sa prihlásilo 97 románov, z ktorých viac ako desať vyjde vo vydavateľstve LCA ešte v tomto roku a vydavateľ je presvedčený, že zaplnia kvalitatívny aj kvantitatívny hlad kultúrnej verejnosti po “veľkom slovenskom románe”.

Víťazný Klimáčkov príbeh o dvoch priateľoch, ktorí sa po dvadsiatich rokoch stretnú v meste, kde obaja vyrastali má pre autora charaktetistický ironický štýl s dôrazom na situačnú absurditu. Maroš a Igor patria ku generácii dnešných štyridsiatnikov, ku generácii ?, ktorú celý život nútili písať azbukou a zrazu od nich každý chce angličtinu. Priatelia prišli o ambície, ale nie o dôstojnosť. A kvôli nej žijú svoju grotesku tak, akoby sa Laurel a Hardy pokúšali o Hamleta.

Krst románu o “neviditeľnej generácii“, ktorú každý deň stretávate na ulici (a možno aj vo vlastnom zrkadle) sa uskutoční vo štvrtok 29.3.2007 o 19:19 Divadelnom klube Trezor. Román predstavia herci Divadla Gunagu Slávka Halčáková a Daniel Heriban, Viliam Klimáček, vyhlasovateľ súbehu Kolomana Kerstész Bagala a člen poroty literárny teoretik a spisovateľ Kornel Földvári. Román sa na pulty predajní dostane prvý aprílový týždeň.

KK Bagala, PO BOX 99, 810 00 Bratislava 1