2 / 4  < 1 2 3 4 > 

Modrovich: Lu & Mira (Recenzia - Kumšt)

Mária Modrovich: Lu a Mira

S Lu & Mirou treba vliezť do postele

Recenzia - Kumšt

Lu & Mira sú nakoniec predsa len výborná zbierka poviedok. Pre jej vreckový rozmer možno knižku takmer nebadane nosiť so sebou a dopriať si vždy jeden príbeh, aby vyplnil čas najrôznejších krátkych čakaní. Alebo možno s Lu a Mirou zaliezť do postele. Na tých niekoľko chvíľ, keď ešte človek vníma, ale než zhasne nočnú lampu, už dlho nebude, sú veľmi príjemnou spoločnosťou. {jcomments on}

? Objednať knihu… > Stránky knihy… 

[Viac...]

Recenzia knihy Buchty švabachom (Sieťovka)

Zuska Kepplova: Buchty švabachom

Od Temže k Dunaju chutia buchty rovnako

Recenzia - Sieťovka

“Čitateľ naozaj nemusí mať za sebou skúsenosť slovenského gastarbeitera vo fastfoode niekde na okraji Londýna, s ázijskými kolegami za chrbtom a poľským manažérom v pätách, aby bola pre neho debutová kniha Zusky Kepplovej príťažlivým čítaním… ” (Jozef Kuric){jcomments on}

? Objednať knihu… 

[Viac...]

Recenzia knihy Buchty švabachom (Pravda)

Zuska Kepplova: Buchty švabachom

O nostalgii nomádov

Recenzia - Pravda

“...je zrejmé, že sa (Kepplovej) vydarenému a sugestívnemu debutu podarilo podať  správu o každodennej a kúzla zbavenej podobe života v ére globalizácie.” (Ivana Taranenková)

? Objednať knihu… {jcomments on}

[Viac...]

Recenzia knihy Buchty švabachom (i-lemon.sk)

Zuska Kepplova: Buchty švabachom

Cesty tam, cesty späť a niečo medzitým

Recenzia - i-lemon.sk

“Zuska Kepplová nás vystihla. Aj možnosti, ktoré máme, a je ich toľko, že niekedy ani nevieme, ktoré sú pre nás, a pritom sme stále tí istí. Či budeme umývať poháre v parížskom bare, alebo budeme kosiť záhradku a nadávať na systém kdesi v Hornej Dolnej.” (Alena Sabuchová)

? Objednať knihu… {jcomments on}

[Viac...]

K a f k a e s k Balla i jego „Świadek”  (Recenzia - wywrota.pl)

Balla - Swiadek

Kafkovský Balla a jeho „Świadek”

Recenzia - wywrota.pl

Balla je nepochybne jeden z najoriginálnejších spisovateľov - a to nielen slovenských, ale aj spisovateľov vôbec… Balla bol preložený v Česku, Slovinsku a v Maďarsku.  Stredná Európa už dobre vie, s kým má do činenia…

[Viac...]

Balla: V mene otca - Recenzia SME

Balla: V mene otca

V marazme sa možno riadiť iba vlastným citom

Recenzia SME

SMEAj v najnovšej Ballovej knihe sa stretávame s rozprávačsky stručným autorom so zmyslom pre vtipnú pointu, ktorý sa však rozhodne nevyhýba drsným pravdám.

? Objednať knihu…

[Viac...]

BALLA - recenzia Kultura.onet.pl

Balla - Swiadek

Svedok jazyka

recenzia Kultura.onet.pl

Kniha „Świadek” (Svedok), výber dvadsiatich piatich poviedok z dvoch zbierok, „Cudzí” a „De La Cruz”, veľkolepo predvádza autorovo literárne umenie.  Snový, groteskný svet, vytvorený v rovnakej miere z jemných i intenzívnych zmyselných zážitkov tu presakuje cez hustú sieť slov. 

[Viac...]

Recenzia Infóra na Beneho debut

Bene - Slovenčina pre samoukov / Spam poetry

Slovenčina, ktorá sa na školách neučí

Recenzia Infóra na Beneho debut

Ironický, príležitostne nostalgický, inokedy nahnevaný pozorovateľ,  básnik/raper Bene vydaním knihy môže osloviť širšie publikum ako svojich doterajších priaznivcov. Nasvedčoval by tomu aj premyslený marketing,  treba preto dúfať, že sa z knihy nestane do niekoľkých týždňov nezohnateľná rarita.   

[Viac...]

2 / 4  < 1 2 3 4 > 

KK Bagala, PO BOX 99, 810 00 Bratislava 1